Art World
Dobrodošli na forum o umetnosti.
Ako ste ljubitelji bilo koje vrste umetnosti, registrujte se da bismo se zajedno zabavljali ovde.

Admin tim.
Art World

You are not connected. Please login or register

Pali andjeli

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Pali andjeli on Sun Jul 25, 2010 3:56 am

Hypnotize o.o

Beauty is in Yourself
Beauty is in Yourself
Spoiler:
Pali anđeli je željno iščekivani novi roman Trejsi Ševalije, autora jednog od najvećih svetskih bestselera Devojka sa bisernom minđušom.

Ovo je snažna priča o dve porodice čije se sudbine prepliću, ali i o dečijem prijateljstvu, seksualnom buđenju i ljudskim slabostima. Januar 1901. godine, dan nakon smrti kraljice Viktorije: dve porodice posećuju susedne grobove na otmenom londonskom groblju. Jedan od grobova krasi anđeo čuvar, a drugi prelepa urna. Voterhausovi oplakuju kraljicu i drže se viktorijanske tradicije; Kolmanovi željno iščekuju modernije društvo. Na njihovo uzajamno nezadovoljstvo porodice će im postati neraskidivo povezane kada se njihove ćerke sprijatelje iza nadgrobnih ploča. Da sve bude gore, sprijateljiće se i sa musavim grobarovim sinom.

I dok devojke odrastaju, a novi vek dobija svoj izgled, dok automobili zamenjuju konje, a električna svetlost nadjačava petrolejsku, životi i sudbine dveju porodica postaće sve povezaniji, kako u životu, tako i u smrti.Ovo je roman koji je u isto vreme elegantan, smeo, originalan i opčinjavajući.

"Izuzetan roman, tajanstven, duboko protkan neodoljivom atmosferom...istinski čarobno iskustvo."The Guardian

"Pročitala sam Pale anđele za jedno popodne. Sutradan sam sela i ponovo pročitala ovu jedinstvenu i nezaboravnu knjigu."Dženis Nimura, The New York Times

Da li ste citali?
Sta mislite?

View user profile

2 Re: Pali andjeli on Sun Jul 25, 2010 4:46 am

.Glow.in.snoW.

Fangbanger
Fangbanger
nisam citala.....
ali onaj moj spisak postaje sve duzi i duzi..... xD

Spoiler:

View user profile http://www.artworldforum.net

3 Re: Pali andjeli on Sun Jul 25, 2010 8:11 am

Hypnotize o.o

Beauty is in Yourself
Beauty is in Yourself
Hahahahaha xD
Pa,sad je raspust imas vremena ^^ lol

Ovo mi je najbolja i najdraza knjiga od Trejsi.Prelepa je,zaista divno napisana ^^ i da,cita se u jednom dahu,kad krenes ne mozes da stanes x)

View user profile

4 Re: Pali andjeli on Sun Jul 25, 2010 8:57 am

.Glow.in.snoW.

Fangbanger
Fangbanger
uh.... pa kako sam se pocela bakcati sa ovim forumom nesto i nemam vremena.... xD

ali moracu naci... ^^

Spoiler:

5 Re: Pali andjeli on Sun Jul 25, 2010 9:09 am

Hypnotize o.o

Beauty is in Yourself
Beauty is in Yourself
hahah...znam to...x)
ja sam najvise knjiga procitala onda kad sam najvise trebala da ucim xD al' dobro to je osnovna bila x)

ako volis istorijske romane koji govore o pravima zena,njihovim interesovanjima,razlikama...dopasce ti se 100% Laughing

View user profile

6 Re: Pali andjeli on Sun Jul 25, 2010 9:10 am

.Glow.in.snoW.

Fangbanger
Fangbanger
ma ja volim sve da citam.... (osim onih bljutavih ljubavnih romana.... to ne mogu... xD)

Spoiler:

7 Re: Pali andjeli on Sun Oct 17, 2010 7:30 am

Sing.The.Sorrow

Beauty is in Yourself
Beauty is in Yourself
Hypnotize o.o wrote:

Ovo mi je najbolja i najdraza knjiga od Trejsi.

Same here.

View user profile http://poet-world.darkbb.com

8 Re: Pali andjeli on Sat Oct 23, 2010 12:27 pm

SunFlower

Chosen Soul
Chosen Soul
I meni je ova, uz ,,Damu i jednoroga" i ,,Devicanski plavo" omiljena Trejsina knjiga... Mada je ipak posebna po mnogo cemu... Guta se.. Prica je tako lepo smisljena... I likovi su mi zanimljivi Smile

View user profile

9 Re: Pali andjeli on Tue Dec 21, 2010 10:07 pm

Cinderella

Dreams on Moonlight
Dreams on Moonlight
Nisam čitala,ali mogla bih...

View user profile

Sponsored content

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Similar topics

-

» Paliku Pali :lol: