Art World
Dobrodošli na forum o umetnosti.
Ako ste ljubitelji bilo koje vrste umetnosti, registrujte se da bismo se zajedno zabavljali ovde.

Admin tim.
Art World

You are not connected. Please login or register

Bilja Krstić

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Bilja Krstić on Tue Jan 18, 2011 5:13 am

Spoiler:
Biljana "Bilja" Krstić je rođena u Nišu, 9. novembra 1955. godine, gde je i završila osnovno i srednje muzičko obrazovanje u MŠ “Dr Vojislav Vučković”. U Beogradu upisala i završila Fakultet muzičke umetnosti. Na domaćoj pop sceni Bilja Krstić je prisutna dugi niz godina. Posle grupa Suncokreti i Rani mraz započinje solo karijeru i izdaje tri albuma pop orjentacije.
Uporedo sa karijerom pop pevačice Biljana sledi svoje najdublje afinitete i više godina strpljivo prikuplja autentične audio i notne zapise izvorne muzike. To su uglavnom retko izvođene a većinom i neobjavljene muzike teme sa Kosova, južne Srbije, Timočke Krajine, Makedonije, Rumunije, Bugarske i Mađarske. Rezultat ovog rada su kompakt diskovi "Bistrik" i "Zapisi", koji su nastali kao fuzija tradicionalne muzike i savremenog aranžerskog postupka. Tokom 2003. godine Bilja i Bistrik su radili na muzici za naš najgledaniji film svih vremena - “Zona Zamfirova”. Sa svojim kolegama sa FMU-a 2001. godine osniva orkestar Bistrik i postiže velike uspehe u svetu i u našoj zemlji. Treći CD – pod nazivom Tarpoš, koji se pojavio na evropskom tržištu 23. marta 2007 u izdanju nemačke izdavačke kuće Intuition – Schott music kod nas je objavljen u izdanju PGP-RTS.

Love foolosophy is killing previous illusions that I had in my mind about you.
View user profile

2 Re: Bilja Krstić on Wed Mar 09, 2011 9:59 am

Rock'n'Roll

Art Disaster
Art Disaster
Ona je legenda...AL pravo, ako smijem reći a da mi ne pripisujete to što govorim da slušam samo rock i metal

"Jedini sam čovjek na Zemlji, a možda nema ni Zemlje ni čovjeka.
Možda me neko božanstvo vara.
Možda me neko božanstvo osudilo na vrijeme, tu dugu iluziju.
Ja sanjam Mjesec, a sanjam i svoje oči koje ga primjećuju.
Sanjao sam veče i jutro prvog dana.
Sanjao sam Kartaginu i legije koje su Kartaginu opustošile.
Sanjao sam Lukana.
Sanjao sam brijeg Golgotu i krstove Rima.
Sanjao sam geometriju.
Sanjao sam tačku, pravu, ravan i zapreminu.
Sanjao sam žuto, crveno i plavo.
Sanjao sam mape svijeta i kraljevstva i crninu kad izlazi Sunce.
Sanjao sam nepojaman bol.
Sanjao sam sumnju i neizvjesnost.
Sanjao sam jučerašnji dan.
Ali ja možda juče nisam ni imao, možda se nisam ni rodio.
Ja, ko zna, sanjam da sam sanjao." ~ Horhe Luis Borhes

View user profile

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]